top of page

Kino domowe w kontenerze

W dzisiejszym artykule mam przyjemność zademonstrować kolejny (bo już drugi), niekonwencjonalny sposób wykonania kina domowego w ogrodzie.



Propozycja ta może zainteresować przede wszystkim osoby, które marzą o posiadaniu własnego kina domowego, ale nie dysponują odpowiednią przestrzenią w swoim domu. Może to wynikać z braku przewidzianego pomieszczenia lub obaw dotyczących izolacji akustycznej, szczególnie gdy w sąsiednim pomieszczeniu znajduje się sypialnia domowników. Pokazaliśmy Wam już jak może wyglądać takie kino w bardziej klasycznej odsłonie – ogrodowego domku. Dzisiaj chcemy zademonstrować Wam, jak można sprytnie wykorzystać do tego... kontener.



Kontenery znajdują swoje zastosowanie nie tylko w transporcie, ale także jako mobilne biura obsługi klientów deweloperów, biura na budowach, moduły turystyczne na wynajem, mobilne restauracje czy nawet baseny. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która proponuje oryginalną koncepcję realizacji kina w kontenerze.


Dlaczego warto rozważyć kino domowe w kontenerze?


kino w kontenerze


Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak różnorodnie można wykorzystać i estetycznie zaaranżować kontenery. Nie tylko są one praktyczne, ale także mogą prezentować się atrakcyjnie. Główną korzyścią wynikającą z wyboru kina w kontenerze są oszczędności. Koszty tego rozwiązania są znacznie niższe niż budowa dedykowanego ogrodowego domku kinowego, co może oznaczać nawet oszczędność rzędu 200 000 zł, jeśli chodzi o konstrukcję do stanu deweloperskiego. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na obudowanie kontenera, aby ukryć jego naturę, koszty te mogą nieco wzrosnąć, ale wciąż pozostają atrakcyjną alternatywą.


Czy kontener nie jest za mały?


Jeśli myślimy o tradycyjnym kontenerze jako o miejscu na kino, może się wydawać, że przestrzeń jest zbyt ograniczona. Jednak często łączy się kilka kontenerów, tworząc większe moduły, co daje wiele możliwości. Łącząc dwa moduły, otrzymujemy przestrzeń o powierzchni 34,1 m2, w której możemy umieścić nie tylko salę kinową, ale także minibar, toaletę i przedsionek z szafami.


Sala kinowa


kino domowe w środku kontenera

Mimo niewielkiego metrażu sali wynoszącego 24,2 m2, udało nam się umieścić 140-calowy, stały ekran w formacie 16:9. Projektor Sony 4K odpowiada za wyświetlanie obrazu. Siedzenia są rozmieszczone w dwóch rzędach z wykorzystaniem podestu, co pozwala na korzystanie z sali przez łącznie 7 osób. Pomimo ograniczonej przestrzeni, możemy zastosować system dźwiękowy Dolby Atmos 7.2.4, składający się z siedmiu głośników otaczających, dwóch subwooferów i czterech głośników sufitowych. Automatyzacja jest realizowana za pomocą systemu Control4, umożliwiającego prostą i intuicyjną kontrolę kina, oświetlenia oraz elektrycznie sterowanej zasłony. Sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub uniwersalnego pilota.


Jeśli chcesz porozmawiać o takiej nietuzinkowej realizacji w twoim ogrodzie, zapraszamy do kontaktu.



widok kontenera, w którym jest kino

wizualizacja holu przed wejściem do kina w kontenerze

plan kontenera zaadoptowanego na kino domowe







Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page